super-hizli-usb-3-2-geliyor

Rate this post
Henüz hepimiz USB-C’ye geçemedik ancak cihazlarımız için yeni bir bağlantı tanımlaması yolda. Apple, HP, Intel ve Microsoft’tan üyeleri bulunan USB 3.0 Promoter Group, bugün yeni USB 3.2 standardını duyurdu.

USB 3.2’nin en önemli özelliği, çok şeritli işleme izin vermesi ve bu sayede veri aktarımını ikiye katlaması. Grubun açıklamasına göre bu, çift şeritli 5Gbps veya çift şeritli 10Gbps aktarım anlamına geliyor. USB 3.2, USB 3.0 ve altını kullanan cihazlarla uyumlu olacak ve çift şeritli aktarım mevcut USB Type-C kablolarıyla çalışacak. Yani USB 3.2 için kablolarınızı değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Bununla birlikte USB 3.2’nin avantajlarından faydalanmak için USB 3.2 desteli bir PC’ye, bir USB 3.2 cihazına ve sertifikalı bir USB-C kablosuna ihtiyacınız olacak. Hangi cihazların USB 3.2’yi kullanacağı şimdilik belli değil ancak standardın resmi olarak Eylül’deki Day North America’da yayınlanması planlanıyor.

Önceki HaberGoogle Pixel 2, LG G6 ve HTC U11’den Hızlı Olacak! Sonraki HaberLenovo’dan Göz Kamaştıran Katlanan TabletEtiketler:,