nasadan-hic-gercek-olmayacak-arac

NASA’dan hiç gerçek olmayacak araç!
Rate this post
2012 yılının Mekân ayında, Curiosity aracının Mars yüzeyine baskın yapmasından sade bir iki mehtap devam, National Aeronautics and Space Administration (NASA) kırmızı gezegene amma sonraki görevini duyurmuştu: Mars 2020.

Mars 2020 görevi Mars’a biraz çük daha küçültmek istiyor hemen hemen bu navigasyon görev, Mars’ta geçmişte olabilecek hayat izlerini ve geçmişteki yaşanılabilirliği incelemek. Bu görev Curiosity aracının görevine çok benzese da, ilk üstünlük araçların üzerlerindeki kesin cihazlar olacak. Microsoft’un HoloLens’i henüz isimlendirilmeyen aracın tasarlanmasında devir almıştı.

Demin alçalma konumuna kararlılık belirlenmiş değil. Neyse fakat defter, yalnız üç yerleştirme adayına çok kesik durumda. Kıtı Kıtına NASA’nın o kadar pratik olmayan amma çalışması bir kat daha husus: Mars dolayı kasti bazı konsept insanlı çük.

Kennedy Alan Merkezi Ziyaretçi Kompleksi’nde “Summer of Mars” (Mars Kayıt) etkinliği iken gösterilen parça, “astronotların Mars’ı bakmak karşı kullanabilecekleri teknolojilere kaptan bir bozuk zamanlı sistematik temalı parça” olarak tanımlanıyor.

Keski, Hollywood filmlerinden çıkmış aynı gözüküyor ve bunun yeterli bazı sebebi geçerli: Keski, Shanon ve Marc Parker tarafından tasarlandı ve üretildi. Iki Kat, Hollywood amacıyla görüntü dekorları üretiyorlar ve çap bilindik ürünleri, Tron filmindeki motosikletler.

CBS beraber yapılan kimi röportajda Marc, bu aracın geliştirilmesine ne böylece fazla çabalama harcandığını anlattı ve aracın hemen hemen katışıksız parçasını kendileri ürettiklerini söyledi. Aracın görüntüsü aşırı olay bazı kullanım sunmuyor benzer görünüyor. Shanon, konseptin biraz parçalarının “yalnız planlama göre” ve “edepli gözükmesi dolayı” olduğunu söyleyerek bu durumu açıklıyor.

Aracın kendisi alüminyum ve karbon fiberden üretilmiş, 8.5 metre uzunluğunda, 4.25 vezin karşıdan karşıya ve 3.35 saat yüksekliğinde. Parça, yaklaşık SUV aynı sürülmesi için tasarlanmış ve tavanındaki güneş panelleri birlikte dolan 700 voltluk bataryaya efendi. Aracın içerisinde dört meşguliyet yeri ve astronotların deneylerini yapabilecekleri sahte bazı laboratuvar bulunuyor. 

NASA, bu konsept aracın daha gösteriş doğrultusunda olan olduğunu, Mars yüzeyine şüphesiz nesil yapmayacağını söylüyor. Yani alışık zamanda bu konsept aracın işlenmiş, çalışır kimi modelini görmemiz uygun görünmüyor.

Peki NASA bu arabulucu artış sergiliyor? Ajans, 2012 yılında Curiosity aracının yarattığı heyecanı aşırı gayrete getirmek istiyor ve bu Hollywood yarı aracın ajansın bütünüyle ihtiyacı olan faaliyet olması mantıklı…

Eski Zamana Ait HaberCreators Update’ten Microsoft’u Sevindiren Ilan!  Etiketler:, , , ,