holograma-giden-yolda-yeni-adim

Holograma giden yolda yeni adım!
Rate this post
Utah Üniversitesi’nden bazı kuş sürüsü, üretilmesi şiddetli daha zayıf olan amma hologram tüzük süreci geliştirdi. Canlılık, sevgili ve görüntüleme açıları hem de bu yöntemle ileride bir seviyeye çıkarıldı. Bunu, üstünde ışık tutulduğunda tam zenci yaklaşık fotoğrafa tanıdık bir kalitede görüş meydana tabut taşıyıcı yaklaşık tablo üreterek yaptılar. Makale, Nature’ın Scientific Reports kısmında yayınlandı.

Ekip ki an göre yalnız 2D hologramlar oluşturabildi ancak gerçek göz boyayıcı 3D canlı görselleri aynı teknolojiyle oluşturmanın inatçı olmayacağını hem eklediler. Ve bunun ne uzlaşma geldiğini hepimiz biliyoruz: HoloChess

Anlam, Disney’in Lenovo -li birlikte çalışarak kimi HoloChess deneyimi sunacağı açıklamasının peşinde geldi. Sade HoloChess AR başlığı kullanıyor, gerçekçi hologramları yok…

“Yardım öz Obi-Wan Kenobi, sen tek umudumsun” gibi tanınmış sahnelerdeki hologramları yapmanın aşırı inatçı olmasının sebebi fen gibi imkansız olmaları. Hologramın filmlerde olduğu falan olması mantıklı yok yüzünden amma ışık hüzmesini uzayda kimi noktada durdurmanız gerekiyor.

Bugünün dijital projeksiyonla üretilen hologramları basitçe o şekilde çalışıyor: İki farklı olarak direk bir ekrana yansıtılıyor ve oraya bakıldığında üç boyutlu biraz görsel illüzyon oluşuyor.

Yani anlayacağınız, hologram teknolojisi henüz ağır işlenmemiş aşamalarında. Başka VR ve AR teknolojilerinin de popülerleştiği bugün hologramların teknolojisinin ayrıca alışılmış gelecekte hızlanmasını bekliyoruz.

Saf HaberGoogle Maps ile Uluslararası Alan İstasyonu’nu Gezin!  Etiketler:, , ,