Archiver
Rate this post

Dosya Tazyik ve Sıkıştırılmış Dosya Açılış Programı

Archiver kullanıcılara dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma üzerine apotr olan kuşşanışlı tıpkı arşiv yöneticisidir.

Bilgisayarımızda depoladığımız dosyaları genel ağ üzerindeki ayrımlı servisler marifetiyle paylaşmak istediğimizde dosyaları dolgun namına kabullenmek sıkıntılı olabiliyor. Oluşturduğumuz bölüm dökümanları, sunumlar, raporlar, metinler kadar dosyalar haddinden fazla sayıda olunca hepsini tekerlek tekerlek iletmek nazik bir zaman ve himmet kaybına kez açabiliyor. Aha bu kabilinden durumlarda bu dosyaları sıkıştırarak bire bir araya toplayabiliyor ve bir tane ayrımsız dosya haline dönüştürebiliyoruz. Archiver bize bu konuda yardımcı olan, belgelik tekvin ve bulunan belgelik dosyalarının içeriklerine erişme konularında hal sunan ayrımsız yazılımdır.

Archiver ZIP, 7z, JAR kabilinden çok kendisine beğenilen arşiv formatlarının yanı sıra birçok ayrımlı arşiv formatını da desteklemekte. Uygulamanın yegâne sakim yönü ise RAR formatını desteklemiyor oluşu. Programın iyice özelliklerinden ayrımsız tanesi kendi kendine açılabilen arşiv dosyaları yaratabilmesidir. Bu sayede konusunda tıkladığınızda içerisinde düzlük kayran dosyaları açabileceğiniz, çalışması üzere ekleme bir belgelik yazılımı yüklemenize gerek sıfır arşiv dosyaları yaratabiliyorsunuz. Bu özellik özellikle farklı bilgisayarlarda çalışıyorsanız işinize yarayacaktır.

Archiver ile oluşturduğunuz belgelik dosyalarına harf koruması sağlayabilmeniz türlü. Ayrıca dosyaları sıkıştırırken sıkıştırma oranını ayarlayabiliyorsunuz ve ihtiyaç olduğunda dosya boyutunu küçültebiliyorsunuz.Etiketler:, , , , , ,