applein-yeni-kabusu-osx-dok

Apple’ın yeni kabusu: OSX Dok
Rate this post
Ortaya açık yürekli kimi OSX azılı amaçlı yazılımı (malware) OSX Dok, işletim sistemini manipule ederek müsait olan emniyet önlemlerini değiştiriyor ve araştırmacıların söylediğine dolayı artık etkilediği cihazlardan zor beğenir bilgileri araklama hedefi -li banko sitelerini yankı etmeye başlıyor.

Phishing” ve “man çukur the middle” saldırılarını kullanarak kullanıcının bilgisayarına gelen acıklı, ESET yoluyla Mayıs ayında fark edilmiş. Açış olarak bu gösteri daha kullanıcıları, anahtar zincirlerine erişim izni almak için kandırmıştı anca o andan bu yana figür değiştirmiş durumda. Artık banka hesaplarını hedefliyor. 

Checkpoint’kovuk açıkladığına göre plan, önemli sahil sitelerini taklit ederek kurbanın sahil bilgilerine ulaşmayı amaçlıyor. Işe Yaramaz siteler, kurbanın mobil cihazlarına biraz egzersiz yüklemelerini istiyor ve bu ayrıca olası iken mobil platformda daha fazla cevap ve data sızıntılarına sorun olabiliyor.

Apple, malware’kovuk kullandığı sertifikaları geri çekme etmeye uygulama ediyor hemen hemen hiç şimdilik bu mücâdele şiddetli artı işe yaramış benzer gözükmüyor. Araştırmacıların söylediğine amacıyla kızgın doğrultusunda olan yazılımın arkasındaki şerit acemi sertifikalar almaya uygulama ediyor ve bunu ele geçirilen sertifikaların günlük iken satın alımında amma “ciddi aktivite artışı” iken tanımlıyor.

çoğunlukla bilindiği adı beraber phishing (görüş açısı) saldırıları, sınanmış biraz kaynağı emitasyon yatkınlığına efendi. Bu kaynak keza Apple ya da bankanız göre gönderilen yaklaşık anahtar sözcük geri verme e-postası olabiliyor. Kurbanlar, ele geçirilen sitelere yönlendiriliyor ve bilgilerini girmeleri isteniyor. Bu bilgiler de hesaplara veya verilere erişim göre kullanılıyor.

Her ne böylece Google, Microsoft ve Apple falan firmalar o kadar saldırılara muhalif savaşlarını sürdürseler hem, sırf güvenilir kaynaklardan yeni gelen bağlantılara tıklama işi kullanıcılara kalıyor.

Eski Zamana Ait HaberGoogle, YouTube ve IMDb Göre 5 Eğlendirici Marifet!  Etiketler:, , , ,