5-kisiden-1i-telefonu-birakamiyor

5 Kişiden 1’i telefonu bırakamıyor
Rate this post
IAB’nin 18 ülkede gerçekleştirdiği ‘Always On – A Evrensel Perspective of Mobile Consumer Experience Araştırması’na (Mobil Alıcı Deneyimleri) amacıyla, dünya üzerindeki akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse 3’te 2’si (%63), telefonlarını bütün yarım saatte kimi; 5’te 1’inden fazlası da (%22) katışıksız 5 dakikada amma kullanıyor. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika’dan ankete katılanların birçoğu, günde en küçük eskiden mobil web yahut mobil aplikasyon boyunca internete erişim sağlıyor (mobil web %88, mobil aplikasyon %84).

Araştırma da mobil web’deki, da mobil aplikasyonlardaki farkındalık oranının epeyce abartılı olduğu gösteriyor. Uyanık telefon kullanıcılarının çoğu mobil reklamları gördükten devam birkaç gündüz -da hatırlıyor (Mobil web’da %90, Mobil aplikasyonda %86). Üstelik kullanıcıların yarısından fazlası mobilde gördükleri reklamla ilgili aksiyon alıyor. denek fiil, mobil web’hem yüzde 45, mobil aplikasyonlarda yüzde 47 olması itibariyle akrabalık gösteriyor. Dünya Çapında rakamlar lokal ve ülkesel kırılımlar bazında keza makul biraz çizelge çiziyor.

Tüketicilerin yüzde 46’sı mobil cihazlarda gördüğü reklamlarla etkileşime geçiyor. Yüzde 13’lük faz gördüğü reklamları hatırlarken, yüzde 9 fakat reklamı yapılan markanın web sitesini misafirlik ediyor.

Akıllı telefon kullanıcıları geçtiğimiz yılda, mobil cihazlardaki reklam yükleme hızında ve yaratıcılıkta gelişme görüldüğünü belirtirken; Brezilya, Rusya ve Güneyden Esen Amerika’daki kullanıcılar mobil reklam deneyimlerinde yükselme kaydettiklerini söylüyor. Reklamların çoğalan sayısı -li izafi genellikler benzer sıkıntılar dile getirilse keza Brezilya ve Fransa’daki şık telefon kullanıcıları mobil reklamlara bir kat daha ılımlı yaklaşıyor. 

Araştırmanın sonuçlarına karşı kullanıcılar mobil web yahut mobil aplikasyonları farklı aktiviteler için muhabbet ediyor. Mobil web işlevsellik ve ihtiyaca kasti kullanılırken, mobil aplikasyonlar bir kat daha şiddetli gösteri ve arkadaş canlısı aktiviteler karşı referans görüyor. Örneğin, amma evlat veya hizmet alınması veya rezervasyon yapılması çoğunlukla mobil web fonksiyonları kapsamına giriyor. Mobil web ortamı de, egzersiz, alım satım, gezi, çabuk hazırlanan etkinlikler ve çeşitli konular -li talimat olmak (%76) uygun ayrıca tercih ediliyor. Alternatif sınırdaş mobil aplikasyonlar; video (%57), film (%57), musiki (%73) ve püf noktası (%83) aynı eğlenceli içerikleri süzmek ve e-mail, mesajlaşma, sosyal paylaşım, göze batan ve görüntülü aramalar falan iletişim faaliyetleri için kullanılıyor.

Araştırmayla bağıntılı izah eden IAB Müvekkil Yardımcısı ve Mobil & Ekran Şef Müdürü Anna Bager için sözleri söyledi: “Bu bulgular; mobil kullanımın dünyada engin olduğunu ve pazarlamacılara iri fırsatlar sunduğunu doğruluyor. Parmakla Yapılan reklamlar, tüketicilerin mobil web ya da mobil aplikasyonlar üzerinde aksiyon almalarını kolaylaştırıyor.”

Türkiye’da yaklaşık mobil internet kullanıcısı günde hasar 5 mobil siteye giriyor

Araştırmaya katılan 18 arazi aralarında Türkiye hem sehpa alıyor. Anket içinde sorulan sorulara verilen cevaplar karşılaştırıldığında Türkiye birlikte değişik kara ortalamaları koşutçuluk gösteriyor. Avrupa genelinde, mobil cihazlar üzerinde görülen reklamlarla etkileşim ortalaması yüzde 46 olarak, bu ücret Türkiye’keza yüzde 38. Dünyada mobil web reklamlarının sanı hızının zarar yüzde 21, mobil aplikasyonların keşke yüzde 20 arttığı görülürken; Türkiye’ayrıca bu rakamların mobil web’da yüzde 26, mobil aplikasyonlarda ama yüzde 22 olduğu görülüyor. Tüketicilerin dünyada mobil reklamlarla toplantı ortalamasının mobil web’ayrıca yüzde 50, mobil aplikasyonlarda yüzde 51 arttığı; Türkiye’hem -se kendi yüzde 64 ve yüzde 56 arttığı görülüyor.

Türkiye’de amma şahıs yaklaşık günde hasar 5.57 mobil geliştirme vizite ederken, 4.74 mobil aplikasyon kullanıyor. Bu oranlar dünyada mobil siteler dolayı 5.82, aplikasyonlar içinse 5.85.

Saf HaberNASA’dan Her Gerçek Olmayacak Kimi Alet! Geçen HaberForza 7’den Tam 4K Beyaz Perde Görüntüsü!Etiketler:, , , ,